Úvod > Vy se ptáte, my odpovídáme.

Vy se ptáte,
my odpovídáme.

Proč přesouváte festival na 4. září 2021?

Věříme, že je to nevhodnější termín pro letošní rok. Měli jsme však připraveno vícero variant. Od přesunu festivalu na příští rok přes jeho zmenšenou variantu až po plnohodnotný festival právě v tomto termínu. Pro tuto možnost jsme se nakonec rozhodli především z důvodu dobrého vývoje epidemiologické situace, dostupnosti interpretů, ale také ochotě města Otrokovice. Vše potvrdilo včerejší rozhodnutí Vlády ČR, které stanovilo finální podmínky na letošní léto.

Proč nezůstal festival v původním termínu?

I přesto, že se situace rychle zlepšuje, konec léta je mnohem jistější. Navíc jsme do včerejšího dne neměli žádné informace, zda a za jakých podmínek bude možné festivaly pořádat. Sobotu 4. září vnímáme jako dobrý kompromis.

Co se stane, když Vláda ČR omezí kapacitu na kulturních akcích?

Automaticky počítáme s tím, že festival bude z hlediska kapacity menší než předchozí ročník. Počítáme s limitovanou kapacitou 2 000 návštěvníků bez sektorového dělení. Bude to tak jistější pro nás organizátory, ale především pohodlnější pro všechny fanoušky. Takto bude spousta prostoru pro každého.

Proč došlo ke změnám v programu?

Je to z důvodu časových možností interpretů. Většina kapel plánuje s ročním předstihem a atraktivní termíny mají komplet zamluvené. Nicméně jsme nelenili a udělali maximum. Prostě věříme, že máme skvělý line-up v čele s Rybičkami 48, Benem Cristovao, Horkýže Slíže, Kapitánem Demo a dalšími interprety. Navíc hlavní hvězda zůstává – otrokovický Štěrkáč.

Jsem fanoušek konkrétní kapely, která v novém programu není.

Kapely, které v září nemůžou, budou na Lážo Plážo Festu v příštím roce. V tento moment máme takto potvrzené Mig 21 a Pokáče. Ty samozřejmě doplní řada dalších interpretů. Otazník zůstává pouze u Wohnoutů. Pokud by kluci nemohli, zajistíme adekvátní náhradu.

Kdy tedy proběhne Lážo Plážo Fest v roce 2022?

Festival proběhne 18. června 2022. Tradičním místem konání bude Štěrkáč v Otrokovicích.

Jak to bude s hygienickými pravidly?

Snížíme počet lidí v areálu, každý návštěvník bude mít dostatek prostoru. Zvětšujeme kapacitu výčepních míst a gastrozóny, abychom minimalizovali fronty. Všechny platby probíhají bezkontaktně. Po areálu budou dezinfekční stanoviště a místa k mytí rukou. Festival je na čerstvém vzduchu. Zkrátka chceme, abyste na Lážo Plážo Festu byli co nejvíc v bezpečí.

Jsou již zakoupené vstupenky platné i na zářijový termín?

Ano, vstupenky zakoupené na ročník 2020 i 2021 zůstávají automaticky v platnosti na nový termín 4. září 2021. Není nutné je nikterak měnit nebo aktualizovat. Moc vám děkujeme za podporu a přízeň, kterou festivalu věnujete. Právě uplatnění vstupenky v zářijovém termínu je pro další fungování festivalu klíčové. Ještě jednou děkujeme.

Nevyhovuje mi nový termín, co mohu udělat?

V případě, že vám nový termín festivalu nevyhovuje, rádi vám vyměníme vstupenku za novou na ročník 2022. Učiňte tak prosím prostřednictvím formuláře, který naleznete na tomto odkazu, a to nejpozději do 30. června 2021. Prosíme, neobracejte se na předprodejní sítě, ale pouze na náš tým. Děkujeme.

Byl jsem na prvním ročníku a bylo to skvělé. Můžu vás nějak podpořit?

Tyto zprávy nám dělají největší radost. Největší podporou bude, když vstupenku využijete a uvidíme se v září. Zároveň plánujeme více aktivit a projektů, o kterých vás budeme informovat. Moc si vaší podpory vážíme!


V Otrokovicích 11. května 2021

Nahoru Přesunout se na začátek stránky